Založ si blog

Šitie bez strihu: originálne a zaujímavé svetre

Pestrý červený, elegantný a originálny sveter

Nevedela som nájsť žiarivý sveter, ktorý by bol určitým spôsobom zaujímavý a zároveň mierne voľnejší, aby bolo pohodlné si pod neho niečo obliecť, keď je počasie chladnejšie. A keď som aj nejaký v obchode našla, bol stále tmavej „smutnej“ farby. A tak som sa rozhodla si taký sama urobiť. Ušiť pekný výstrih je pre mňa, začiatočníka, mierne komplikované, vytvorila som jednoduchšiu možnosť pre ušitie, ale zároveň originálny a zaujímavý, jednoducho dva v jednom. Gombík pridaný na osvieženie (mimochodom bol drahší ako všetok materiál na pulóver), no môžem ho kedykoľvek odobrať, sveter vyzerá dobre aj bez neho. Väčšina ľudí nerozozná na prvý pohľad, že sveter nie je kúpený, to je pre mňa úspech, aj keď len malý. Tento pulóver sa celkom vydaril a nosím ho z mojich ušitých vecí zatiaľ najradšej, dúfam, že podobných kúskov bude v budúcnosti viac. Obliekam si ho rada do práce, ale aj na večeru do reštaurácie.

.

.

.

.

 

Vkusný červený sveter, svieži voľný štýl

Ako zvyčajne, všetku látku je potrebné efektívne spotrebovať, zo zvyšku látky som ušila tento sveter, jednoduchý neformálny štýl. Najradšej ho nosím v kombinácií s úzkymi bielymi džínsami (ktoré som zúžila v minulosti).

.

.

.

.

.

 

#šitie #bez strihu #sveter #urob si sám #jednoducho #móda

 

Šitie bez strihu: letná skladaná sukňa

08.06.2019

Šla som do obchodu pre konkrétny typ farebnej látky na sukňu, ale keď som zbadala túto látku s veľkými červenými kvetmi, neodolala som. Na skladanú sukňu nie je potrebný žiadny strih, viac »

Ako opraviť malé nedostatky na oblečení

06.06.2019

Oblečenie bolo zakúpené vo výpredaji kvôli “defektom”, ktoré sú ľahko opraviteľné. Kardigán s voľným šálovým golierom 1. Rozpáraný šev na rukáve bol jednoducho zašitý na šijacom viac »

Ako opraviť oblečenie s natiahnutou gumičkou

03.06.2019

Rokmi stratila gumička v šatách elasticitu, obnova spravená ručnou úpravou: 1. Ručne urobené voľné stehy (ihlou a niťou), šité medzi originálne tenké gumičkové šnúrky vo vnútri šiat viac »

Zuzana Čaputová

Ani Čaputová nie je nadstranícka, upozorňuje politologička

23.09.2019 18:21

Hudobníci na palube lietadla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a flek pre Trubanovu partnerku považuje politologička Darina Malová počas prvých sto dní v úrade prezidentky za chyby.

Vincent Lukáč

Bývalého hokejistu a exposlanca Vincenta Lukáča zadržala polícia

23.09.2019 18:14

Polícia uviedla, že podozrivý sa mal slovne vyhrážať poškodenej žene, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie i obavu z toho, že podpáli osobné motorové vozidlo.

Generálny tajomník OSN / António Guterres /

Guterres oznámil sformovanie sýrskeho ústavodarného výboru

23.09.2019 18:01

"Pevne verím, že založenie ústavného výboru pripraveného a vedeného Sýrčanmi môže byť začiatkom politickej cesty" k ukončeniu dlhoročnej vojny, povedal generálny tajomník OSN.

DPOH, holokaust, čítanie mien, Zuzana Čaputová

Čaputová v OSN: Ľudstvo zabudlo platiť účty voči planéte

23.09.2019 17:54, aktualizované: 18:03

Prezidentka vystúpila v OSN so svojím prejavom na tému využívania obnoviteľných zdrojov energie a obmedzenia využívania uhlia.

uniprasma

Foto blog o úprave oblečenia a doplnkov, recyklácií, tvorbe nových kúskov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 25600x
Priemerná čítanosť článkov: 1280x

Autor blogu