Založ si blog

Šitie bez strihu: šaty a vrecúška na topánky

Nenáročné šaty s dlhým rukávom

Jednoduché šaty boli vystrihnuté podľa voľného trička, rukávy podľa trička zo second hand obchodu, využitého už v minulosti. Rukáv som najprv obkreslila na papier (novinový, ktorý som mala po ruke) a následne na látku. Šaty sú ušité s praktickými vreckami na boku (kde je zošitý predný a zadný diel) a pre pohodlné kráčanie s rázporkom na jednej strane. Sú ušité bez originálneho strihu a samozrejme dlhšej dĺžky ako tričko, ktoré poslúžilo ako predloha. Pri amatérskom šití je na úvod vhodnejšie kúpiť si lacnejšiu látku, aj keď vzor látky tomu zodpovedá a nie je až taký úžasný, zato pocit z vlastne ušitých šiat úžasný je!

.

.

 

Vrecúška na topánky

Zvyšok látky bol využitý užitočným spôsobom a boli z neho ušité vrecúška. Používam ich na topánky, najmä pri cestovaní (namiesto igelitových), je ľahké ich vyprať v práčke. Jedno vrecko so staršími balerínami mám aktuálne aj v aute. Je to veľmi praktické mať po ruke topánky, ktoré sa netúlajú po aute, ale sú vo vrecúšku, kde sú šikovne uviazané šnúrkou. Vždy keď mám práve obuté lodičky s veľmi vysokým podpätkom, siahnem po vrecúšku s náhradnou obuvou.

 

#šitie #bez strihu #šaty #vrecúška #urob si sám #jednoducho #móda

Šitie bez strihu: letná skladaná sukňa

08.06.2019

Šla som do obchodu pre konkrétny typ farebnej látky na sukňu, ale keď som zbadala túto látku s veľkými červenými kvetmi, neodolala som. Na skladanú sukňu nie je potrebný žiadny strih, viac »

Ako opraviť malé nedostatky na oblečení

06.06.2019

Oblečenie bolo zakúpené vo výpredaji kvôli “defektom”, ktoré sú ľahko opraviteľné. Kardigán s voľným šálovým golierom 1. Rozpáraný šev na rukáve bol jednoducho zašitý na šijacom viac »

Ako opraviť oblečenie s natiahnutou gumičkou

03.06.2019

Rokmi stratila gumička v šatách elasticitu, obnova spravená ručnou úpravou: 1. Ručne urobené voľné stehy (ihlou a niťou), šité medzi originálne tenké gumičkové šnúrky vo vnútri šiat viac »

Benzín, nafta, tankovanie, pumpa

Rakúske čerpacie stanice môžu zvyšovať ceny len raz denne

07.12.2019 13:43

Rakúski motoristi budú mať aj naďalej relatívne jednoduchú možnosť porovnávať ceny motorových palív na čerpacích staniciach.

vianoce, vianočný stromček, vianočná elektronika, nákup, elektronický obchod

Zo 100 eur je 105. Vianočné nákupy budú drahšie o 5 %

07.12.2019 12:00

Ak Slováci vlani za predvianočný nákup potravín nechali v obchode 100 eur, tak tento rok ich rovnaký nákup vyjde minimálne na 105 eur.

IIHS - crashtest 2017 Tesla Model S

Riadenie bez pásu považujú Česi za bezpečnejšie ako nechránený sex

07.12.2019 11:00

Upraviť si daňové priznanie je riskantnejšie než mať pletky so zadaným partnerom. To sú niektoré výstupy z aktuálneho prieskumu poisťovne NN.

SR Bratislava politika Smer-SD snem Fico nemocnica BAX

Fico odišiel zo snemu Smeru pre problémy s krvným tlakom

07.12.2019 10:43, aktualizované: 13:31

Oznámil to médiám v sobotu pred snemom a zdôraznil, že sa nič nedeje a nechce, aby sa šírili špekulácie.

uniprasma

Foto blog o úprave oblečenia a doplnkov, recyklácií, tvorbe nových kúskov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 28456x
Priemerná čítanosť článkov: 1423x

Autor blogu