Založ si blog

Nová šik kabelka a rúška – recykláciou oblečenia k užitočným kúskom

Čas tejto sukne uplynul… kúpila som ju v second hand obchode a v momente, keď som ju zbadala, vedela som presne, čo z nej ušijem. Sukňa bola z ušitá z veľmi pevnej bavlnenej látky a s pekným vzorom, jednoducho ideálna pre kabelku. Do vnútra som použila podšívku z inej starej kabelky, ale musela som ju dodatočne upravovať a prešívať, keďže mala iný tvar. Aby bola kabelka pevnejšia, medzi podšívku a povrchovú látku som použila na spevnenie výplň z veľmi starej, už rozpadnutej tašky na počítač. Doma som tiež našla nepoužitý hnedý zips, musela som dokúpiť iba hnedý bavlnený pás na remienko, tiež úchytky a karabinky.

Tašku som ušila ešte počas prvej vlny, keď boli zatvorené všetky obchody, takže som nemala žiadnu možnosť dokúpiť látku. Sukňa nebola veľká a preto na spodnú časť (dno) kabely som použila zvyšky sukne, keďže ani doma som nenašla kúsok látky, ktorý by farebne ladil. A vôbec to nevyzerá zle, dno som ušila zo štyroch, veľkostne rôznych pásov, po krajoch farebných, ktoré sú zošité s predným a zadným dielom kabelky, vyzerá to dobre.

Kabelka sa hodí na mnohé príležitosti, do mesta či iné voľnočasové aktivity a pri správnej kombinácií s pracovným outfitom ju nosím občas aj od práce ako tašku na laptop.

 

A využila som naozaj všetko do posledného kúska, nič nevyšlo navnivoč. Z farebnej bavlnenej podšívky som razom ušila dve rúška, bez strihu, iba som skúsila, poskladala som látku, koľko jej bolo a po bokoch som to zošila. Rúška sú dvojvrstvé, ale keďže látka je poskladaná na oboch stranách, všade, kde je látka preložená sú vlastne štyri vrstvy látky. A pre istotu je tam aj otvor z vnútornej strany, je schovaný pod zloženou látkou. Otvor je po celej šírke rúška, a tak je možné do vnútra vložiť akýkoľvek filter, vreckovku či ďalší kúsok látky pre väčšiu ochranu. Látka je husto tkaná a bavlnená, je možné ju prať či žehliť na vysokých teplotách. V jari, keď bolo všetko zatvorené a rúšok nedostatok, poslúžili a slúžia dodnes, sú originálne a veselo pestrofarebné.

 

Kabelka

 

Rúška

Zadná (vnútorná) strana

 

Predná (vonkajšia) strana

 

 

Stojí za to opravovať staré oblečenie

17.11.2020

Jednoduchá oprava trička Mala som jedno obľúbené tričko so zaujímavým vzorom, no častým nosením a praním už malo maličké dierky. Na druhej strane v skrini mi zaberalo miesto aj iné obyčajné biele tričko, ktoré som nenosila. A tak som sa rozhodla vystrihnúť podtlač z obľúbeného trička a prišiť ho na biele tričko. Celkom praktické, nudné tričko, ktoré som takmer [...]

Úžasný koberec zo šálu za pár minút či rýchla úprava šiat – príma tipy na recykláciu

06.01.2020

Premena šálu na koberec iba ručne ihlou a niťou Šál z malých brmbolcov vyzeral zaujímavo, ale ako sa ukázalo, praktický nebol. Medzi brmbolcami boli medzery a ani dvojitým obkrútením okolo krku šál nehrial, a tak ležal niekoľko rokov v skrini nepoužívaný. Šál mal síce pekný dizajn, ale úplne sa minul účinku. Teraz bol správnym uložením a pár stehmi zmenený na malý [...]

Tip na šitie: plážová taška, vrecko na okuliare či iné efektívne využitie zvyškov

02.01.2020

Letná plážová taška Chcela som peknú plážovú tašku s motívom Paríža, ale keď som žiadnu takú, ktorá by sa mi páčila nenašla, rozhodla som sa si ju ušiť. „Vintage“ motív látky s ručne písaným listom, červeným husím pierkom (brkom) na písanie a Eiffelovou vežou, jemné farebné odtiene s troškou červenej, ktoré sú ideálne na leto k vode. Taška bola [...]

Ischgl still best place for apr?s ski in 2016!

Vianočná lyžovačka v Rakúsku? Len pre domácich

02.12.2020 17:54

Slováci si cez zimné prázdniny v Rakúsku nezalyžujú. Viedeň ustúpila tlaku Berlína, Paríža i Ríma a pravidlá nastavila tak, že na svoje alpské svahy cez vianočné sviatky vpustí iba domácich.

Náhorný Karabach

Arménsko zrušilo časť obmedzení platných počas stanného práva

02.12.2020 17:45

Obmedzenie vláda vyhlásila v septembri, keď sa v Náhornom Karabachu obnovili boje medzi Arménmi a jednotkami armády Azerbajdžanu.

hongkong, čína, protest, demonštrácia

Súd v Hongkongu trojici prodemokratických aktivistov udelil tresty odňatia slobody

02.12.2020 17:30

Aktivistov vzali do väzby 23. novembra po tom, ako sa priznali k nabádaniu na nelegálne zhromažďovanie.

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

uniprasma

Foto blog o úprave oblečenia a doplnkov, recyklácií, tvorbe nových kúskov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 53576x
Priemerná čítanosť článkov: 2061x

Autor blogu